Proko Travel utazási iroda - körutazás, nyaralás Európa, Amerika
Utazás időpontja Alapár Utazás Foglalás
Április 16 - 19. Ár: december közepén Autóbusszal Előzetes helyfoglalás
Az út áttekintése

·  Cseppkőbarlang és két ámulatba ejtő szurdok
·  Sziklába ágyazott vár és káprázatos vízesés
·  Volčji Potok Arborétum tulipánjai
·  Magyar emlékek Lendvától Bohinjig

A Bohinjt ölelő Alpok, a Vintgar-szurdok, az elragadó mediterrán városok és az Adria a felejthetetlen csillogó kék színével igazi varázslat.
Dr. Kakuszi Péter – 15 éve idegenvezető

Szállás:
3 csillagos szálloda
Ellátás:
Félpanzió
  • Program
  • Belépők
  • Felszállási helyek
  • Vélemények
  • Hasonló utak

1. NAP: SZEGED / PÉCS / DEBRECEN – BUDAPEST – LENDVA – LJUBLJANA

Ingyenes kora reggeli transzferek indulnak Szegedről, Debrecenből, és Pécsről Budapestre. Mindhárom útvonalon további felszállási lehetőségeket biztosítunk. A főváros után Tornyiszentmiklósnál határátlépés. Déli órákban érkezés Lendvára. Itt felkeressük a magyar emléke­ket, Szent István szobrát, Makovecz Imre tervei szerint épült Kultúrházat és a Szent Katalin templomot. Ezt követően fel­megyünk a szőlőhegyre, melynek tetejére építettek egy szép kilátót. Ennek érdekessége, hogy innen 3 ország (Szlovénia, Magyarország, Horvátország) tájaira is rápillanthatunk. Folytatjuk utunkat Ljubljanába. A fővárosba érve városnézést tartunk. Az egyetem reprezentatív épülete a szlovén történelemnek is fontos helyszíne volt. A ferences templom barokk stílusú XVII. századi épületének megtekintése után átmegyünk a Hármas hídon (Tromostovje), melynek középső íve egy régi fahíd helyén épült, a két szélső ága pedig Joze Plecnik, a város kiváló építészének tervei alapján készült. 1842 óta köti össze a Ljubjanica folyó két partját, az óvárost a Presernov térrel. Egyedülálló építészeti gyöngyszem. Plecnik munkái 2021-ben felkerültek a Világörökségek listájára is. A híd környékén min­dig nagy a nyüzsgés. A Hármas-hídtól az oszlopos árkádsor alatt érünk ki a Vodnik térre, mely egyben a központi piac­tér is. Itt nézelődési és vásárlási lehetőség. Folytatva utunkat megtekintjük a Sárkány Hidat, és a Ljubljanai várat, amely az egyik legjelentősebb látványossága a régiónak. Gyönyörű panoráma nyílik az óvárosra. Siklóval jutunk fel, amely összeköti a belvárost a Várheggyel. Folytatva utunkat megtekintjük a Szent Miklós barokk Székesegyházat, mely zöld kupolájával és iker haranglábaival, továbbá rendkívül gazdag freskóival, érdemessé teszi látogatásunkat. A székesegyház oldalában minden nap a helyi, hangulatos éttermek, vendéglátó egységek kihelyezik asztalaikat, nap­ernyőiket. Ezért lett a hely a turisták és a helyiek közkedvelt találkozási pontja. Tovább haladva a főváros szépen felújí­tott főutcája mindenki tetszését elnyeri. Lesz ajándékvásár­lásra is idő. Szállás egy szép ***-os szállodában (3 éj) Ljubljana közelében, vacsora.

2. NAP: SAVICA – BOHINJ – BLED – VINTGAR-SZOROS

Ezen a napon a Triglavi Nemzeti Park leghíresebb térségét keres­sük fel. Először a Savica vízesést tekintjük meg. Egy hangulatos bükkerdőben kezdjük meg gyaloglásunkat felfelé. Időnként fel­tárul a táj és felcsillan a Bohinji-tó víztükre a mélyben. Feljebb egy nagy kanyar után érünk az út végére, ahonnan megcso­dálhatjuk a közel 60 méter magas, ferde sziklafalon lezúduló vízesést. A vízhozam változó, a leglátványosabb, legbővizűbb tavasz végén. Visszamegyünk kiindulási pontunkhoz, folytatjuk utunkat és rövid idő múlva a megemlékezés pillanatai következ­nek. Az ukanci temetőben az I. világháborús magyar hősökre emlékezünk. Ezt követően a varázslatos Bohinji-tóhoz uta­zunk. Megkapó a magas hegyek és a türkizkék tó harmóniája. Érintetlen természet, pompás erdők, meredek hegyek övezik a tavat. Következő megállónk a Bledi-tónál lesz. Megcsodáljuk a híres monarchiabeli üdülővárost és a tóparton található szép parkot. Ezt követően csónakázási lehetőség a tó közepén lévő kegytemplomhoz. A szabadidő alatt, aki gondolja, megkós­tolhatja a híres bledi krémest. Ezután a Vintgar-szurdokban teszünk egy gyalogos kirándulást. A másfél km-es szurdok kényelmesen járható. Többször átmegyünk a Radovna gyors folyású patakja fölött kialakított fahidakon. Több alkalommal egész közel lesz a két sziklafal, mely között zubog alattunk a patak. Este érünk vissza szállásunkra.

3. NAP: POSTOJNA – PREDJAMA – ADRIA – PIRAN

Reggelit követően a Postojnai-barlangrendszerhez utazunk. Ez nemcsak Szlovénia több mint 7.000 barlangjának része, hanem Európa egyik leglátogatottabb barlangja is. A földalatti „csoda” egymáshoz kapcsolódó termekkel, cseppkövekkel káp­ráztat el bennünket. Először kisvonattal, majd gyalog megyünk be a hegy belsejébe és csodáljuk meg a látványos sztalaktitokat és a sztalagmitokat. A fantasztikus túra időtartama kb. 1,5 óra. (Meleg öltözet szükséges.) Barlanglátogatásunk után elme­gyünk egy hangulatos vár megtekintésére. A Predjama vár egy sziklába ágyazott monumentális épület. A várban középkori berendezési tárgyak és egy múzeum található. Ezt követően irány az Adriai-tenger. A szlovén tengerpart leghangulatosabb városkájába, Piranba látogatunk. Óvárosa csak gyalog járható be. Megtekinthetjük a belső kikötőt, a központi teret, melyet számos érdekes, szép épület és szűk utca ölel körbe. A középkori városfal kapuin belül rendkívül kellemes, olaszos hangulatú belvárost találunk. A Szent György-templom teraszáról csodás panoráma tárul elénk. Szabadidő alatt sétálhatnak utasaink a tengerparton a barátságos kis üzletek és éttermek között, ami­kor ajándék- és emléktárgyakat is vásárolhatnak. Este visszaté­rünk szállásunkra.

4. NAP: SKOFJA LOKA – VOLČJI POTOK ARBORÉTUM – MARIBOR– NAGYKANIZSA – BUDAPEST

Reggeli után Szlovénia legrégebbi városát, Skofja Lokát keres­sük fel, amely már a XIII. században városi rangot kapott. Sétánk során láthatjuk a XVI. századi magtár épületét, majd a főte­ret, melyet csupa műemlékház szegélyez. Az ódon hangulatú épületek sora a gótikus Szent Jakab-templommal zárul. Ezután érjük el a több évszázada épült kőhidat, a Kapucinus-hidat. Szabadprogram után Szlovénia leglátogatottabb botanikus kertjét látogatjuk meg, mely az utóbbi években a tulipánvirágzásáról vált ismertté. Az arborétum minden generáció számára érdekes, és minden évszakban érdemes meglátogatni, de a tavaszi virág- és tulipánkiállítás különleges program a park eseményei között, hiszen a virágok színvilága elvarázsolja az odalátogatókat. Ezután folytatjuk utunkat Mariborba. Városnézés a második legnagyobb szlovén városban. A városközpont­nak három fő súlypontja van, első a Glavni trg (Fő tér). Itt talál­ható a reneszánsz eredetű városháza épülete, a második Grajski trg (Vár tér) a barokk stílusú, hajdani marburgi várral, mely­ben jelenleg a helytörténeti múzeum található, ill. a hangulatos Dráva-parti városrész, a Lent, a város leghíresebb nevezetessé­gével, a világ legöregebb, máig termő szőlőtőkéjével. A három központi részt kis sétálóutcák sora köti össze alacsony, túlnyomó­részt kétszintes házakkal. Programunk befejezése után hazaindulás, és 21 óra körül megérkezés Budapestre. Ezt követően mindenkit a felszállási helyére szállítunk.

LátnivalóBelépődíj
Savica vízesés3 €
Postojna cseppkőbarlang + Predjama (audio guide-dal)42 €
Bled - Pletna
18 €
Bled - kápolna12 €
Vintgar8 €
Lendva kilátó - Vinarium5 €
Volčji Potok Arborétum9 €

Belépők ára: kb.: 97 €

Kérjük, vegyék figyelembe, hogy a szolgáltatók előzetes értesítés nélkül is megváltoztathatják a belépők árait. A fizetős látványosságok megtekintése nem kötelező, aki nem szándékozik igénybe venni, a program idejére szabadidőt kap.

Buszos felszállási helyek:

Város Megálló típus Időpont Cím
Budapest Le/felszálló kb. reggel 6.30 OMV benzinkút, Üllői út-Ecseri út kereszteződése
Budaörs Le/felszálló kb. reggel 6:45 MOL benzinkút, McDonalds mellett
Debrecen Le/felszálló kb. reggel 2.00 Kishegyesi úti Tesco parkoló
Dunaújváros Le/felszálló kb. reggel 5:00 Dechatlon parkoló
Füzesabony Le/felszálló kb. reggel 4:30 Maklári körforgalom, MOL-kút
Gyöngyös Le/felszálló kb. reggel 5:00 Régi 3-as út Lukoil benzinkút
Bonyhád Le/felszálló kb. reggel 3:40 MOL benzinkút
Kecskemét Le/felszálló kb. reggel 5.15 Alföld Áruház mögött volt Domus parkoló
Kiskunfélegyháza Le/felszálló kb. reggel 4:45 Városháza előtti buszmegálló
Miskolc Le/felszálló kb. reggel 3.45 Búza tér, McDonald's parkoló
Nyíregyháza Le/felszálló kb. reggel 3:20 Vasútállomás, PENNY parkoló
Pécs Le/felszálló kb. reggel 3.00 Jókai utca - Vasút utca sarkán lévő parkoló
Szeged Le/felszálló kb. reggel 4:00- 4.15 Széchenyi tér, Szeged étterem
Szekszárd Le/felszálló kb. reggel 4:00 Újvárosi temető melletti Shell-kút
Nagykanizsa Le/felszálló kb. reggel 10:00 Tesco parkoló
Siófok Le/felszálló kb. reggel 8:30 Tesco melletti Shell benzinkút
Székesfehérvár M7 Le/felszálló kb. reggel 7:55 M7-es melletti Shell-kút
Tolna Le/felszálló kb. reggel 4:15 Penny Market parkoló
Paks Le/felszálló kb. reggel 4:40 Régi 6-os út OMV benzinkút
Hatvan M3 Le/felszálló kb. reggel 5:10 M3-as kerekharaszti pihenő MOL-kút
Gyakori kérdések
Adventi mesevilág Szlovéniában
Utunk során felkeressük szlovénia fővárosát, legrégebbi városát, cseppkőbarlangot, sziklába épült erődöt és persze a megszámlálhatatlan természeti látnivaló mellett több adventi vásárt is. Igazán sűrű 3 nap vár ránk!
December 15. 3 nap 119 000 Ft

Szlovénia legszebb tájain
Az ország, ahol minden adott a tökéletes kiránduláshoz. Tenger, hegyek, tavak, barlangok, fantasztikus épített látnivalók.
Március 14. 4 nap Ár: december közepén
Március 28. 4 nap Ár: december közepén

További 2 időpont

Kinyomtatom a programot
Szlovénia legszebb tájain áprilisban úthoz hasonló utazások

Utazások hasonló területre

Szlovénia legszebb tájain
Az ország, ahol minden adott a tökéletes kiránduláshoz. Tenger, hegyek, tavak, barlangok, fantasztikus épített látnivalók.
Március 14. 4 nap Ár: december közepén
Március 28. 4 nap Ár: december közepén
Adventi mesevilág Szlovéniában
Utunk során felkeressük szlovénia fővárosát, legrégebbi városát, cseppkőbarlangot, sziklába épült erődöt és persze a megszámlálhatatlan természeti látnivaló mellett több adventi vásárt is. Igazán sűrű 3 nap vár ránk!
December 15. 3 nap 119 000 Ft

Utazások hasonló időpontban

Plitvicei-tavak és az Isztriai-félsziget
A horvát főváros után felkeressük a természet egy igazi csodáját, a Plitvicei-tavakat, majd végigjárjuk az Isztriai-félsziget legszebb városait.
Április 16. 4 nap Ár: december közepén
Május 26. 4 nap Ár: december közepén

Utazások hasonló árban

Több mint Bécs
KI ne ismerné a magyarok egyik kedvenc szomszédos fővárosát. Utunk során Bécs mellett megmutatjuk Önöknek a környék legszebb látnivalóit is. Hajózás Wachau vidékén, Melk, Krems, Laxenburg. Csupa pompás helyszín és mindezt csillagtúra szerűen, 4*-os bécsi szállodánkból kiindulva.
Március 14. 4 nap Ár: december közepén
Április 16. 4 nap Ár: december közepén
Belgrádtól a Vaskapuig
Ezen az utunkon lehetőség nyílik hajózni a Duna egyik legizgalmasabb és legmélyebb szakaszán, a Vaskapunál és a Kazán-szorosnál.
Május 16. 4 nap Ár: december közepén
Valentin-nap Rómában
Rómában és a szerelemben vagy egy nagyon fontos hasonlóság. Mindkettő örök! Töltse velünk és Szerelmével ezt a pár napot a világ egyik legszebb városában!
Február 14. 3 nap Ár: december közepén
Kirándulás a Cseh Paradicsomba
Csehország sokkal több kincset rejt, mint csak Prága. Ha Ön is csatlakozik a csoporthoz, akkor ezt könnyen be tudjuk bizonyítani.
Május 19. 6 nap Ár: december közepén
Plitvicei-tavak és az Isztriai-félsziget
A horvát főváros után felkeressük a természet egy igazi csodáját, a Plitvicei-tavakat, majd végigjárjuk az Isztriai-félsziget legszebb városait.
Április 16. 4 nap Ár: december közepén
Május 26. 4 nap Ár: december közepén